Göze Enerji, Karbon Borsası (Emisyon Ticareti) konusunda hizmet sunmaktadır ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda enerji konusunda en efektif şekilde çözüm sunan projeleri ile katma değer yaratacak tesisler hazırlamaktadır.

Karbon Borsası (Emisyon Ticareti) Nedir?

  • Ülkelerin ve şirketlerin, uygun sera gazları emisyonuna ulaşabilmeleri için emisyon tahsilatları almaları ve satmaları sonucunda oluşan piyasadır.
  • Bu kapsamda her AB üyesi ülkeye karbon emisyon kotası tahsis edilmekte ve üye ülkelerin bu kotaları, kendi ülkelerindeki üreticiler arasında paylaştırması beklenmektedir.
  • Tasarıma göre herhangi bir ülke ya da üretici kendi kotasını aşarsa daha az üreten ülke ya da üreticiden karbon kotası satın alabilecektir.

Enerji Tasarrufu ve Enerji Verimliliği Nedir? Nasıl Sağlanır?

Enerji verimliliği; konfor koşullarından, performanstan, üretim kalitesinden ve miktarından ödün vermeden, tüketilen enerji miktarını en aza indirmektir. Enerji tasarrufu ise; bu unsurlardan bir miktar ödün vererek, enerji tüketim miktarını aşağıya çekmeyi hedeflemektedir. 

Enerji verimliliği konusunda atılabilecek en büyük adım ihtiyaç duyulan elektriğin, kendi kendimize üretebildiğimiz sistemlere yönelmektir. Güneş Enerji Sistemleri sayesinde elektriğimizi; evimizde, iş yerimizde, otelimizde veya üretim tesisimizde kendimiz üretebilmemiz mümkün olmaktadır. 

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam